Tip na super jednoduchý dezert, kterým všem vytřete zrak. Jednoduché a chutné. S přepravou si nedělejte starost, překryjete fólií Fresh'n'Roll.
 
Všechno začalo mým skvělým nápadem upéct na návštěvu Brownies. Moje kamarádka je v pečení Brownies přebornice, to se ale o mě říct nedá. Každopádně jsem se postavila výzvě, našla recept na tasty.com, připravila jsem si ingredience a snažila jsem se upéct ty nejčokoládovější a nejchutnější brownies na světě. Pekařka ze mě nikdy asi nebude, i když jsem přidala pořádně lásky, nic nepomohlo a brownies se mi spálily :(.
 
Spálené brownies!
 
Tolik stráveného času a to všechno k ničemu? Ach jo. Manžel mi poradil ať okrojím spodní vrstvu :D. Napadl mě ale super nápad na Brownies Cheesecake. Měla jsem doma mascarpone, jogurt, tvaroh a vanilkový cukr a spálené brownies a tak jsem si říkala, že by to mohlo fungovat. A aby to bylo pro všechny jednoduché, udělala jsem každému mini cheesecake do plastového kelímku. Každý jsem překryla fólií Fresh'n'Roll, takže to bylo i hygienické …. Pokud se Vám stane něco podobného určitě vyzkoušejte.
 
Budete potřebovat:
 
1. nepovedené brownies
 
2. 500 g měkkého tvarohu
 
3. 200 g mascaropone
 
4. 250 g jogurtu
 
5. vanilkový cukr
 
6. pomerančový džem
 
7. plastové skleničky 0,2
 
8. fólii Fresh'n'Roll
 
9. hořkou čokoládu na ozdobení.
 
Postup:
 
1. Pokud se vám taky brownies spálily, tak ořežte spálenou vrstvu. Ta by totiž přidala trpkou chuť a to nechceme. Až vrstvu ořežete, brownies hoďte do mixéru a všechno rozmixujte na hmotu, která bude vypadat jako čokoládový substrát.
 
2. Teď si připravíme krém. V míse smícháme tvaroh, jogurt a mascarpone. Celé osladíme vanilkovým cukrem. Pokud chcete být více fancy, klidně použijte vanilkový lusk nebo vanilkový extrat.
 
3. Máme všechno co potřebujeme. A můžeme plnit skleničky. Jako první vrstvu vložíme do skleničky brownie mix a pěkně upěchujeme (né úplně moc, protože chceme aby celý dezert byl nadýchaný). Na brownie vrstvu dáme krém. Na krém tenkou vrstvu pomerančového džemu a celé zasypeme opět brownie mixem. Já jsem dělala dezert pro 24 lidí, takže pokud budete dělat pro méně, můžete udělat více vrstev a pohrát si s barvama. Pokud nemáte pomerančový džem, klidně použijte jinou příchuť. Ale pomeranč a čokoláda, to jde prostě dohromady!
 
4. Nakonec posypejte rozdrcenou hořkou čokoládou..
 
5. Každý kelíme překryjte fólií Fresh'n'Roll a vložte na 1 hodinu do lednice. Překrytí fólií oceníte pokud dezert musíte někde převézt. Díky pružnosti fólie, a taky její přilnavosti můžete skleničky na sebe postavit.
 
Pokud se Vám stane něco jako mě.. a nepovede se Vám Brownies, nezoufejte a hledejte jiné řešení, protože v tomto případě se to opravdu vyplatilo :)