Malujeme s Fresh'n'Roll
 
Je tady podzim a tento rok opravdu hraje všemi barvami. Asi si říkáte, proč píšeme o malování na webu o potravinové fólii? Budete se možná divit, ale potravinovou fólii Fresh'n'Roll můžeme využít i na malování. V našem případě to je malování na sklo a práce se slupovacími barvičkami. Podívejte se, jak je to snadné …
 
Budeme potřebovat:
 
1. Slupovací barvičky
2. Sklo – okno, sklenice od okurek, zrcadlo a další
3. Podzimní list, jako předlohu
4. Fólii Fresh'n'Roll
 
POSTUP:
 
1. Pracovní plochu si přetáhneme fólií. Fólie Fresh'n'Roll je hezky přilnavá, takže se nemusíte bát toho, že by na stole nedržela.
2. Na fólii položíme list, který budeme obkreslovat.
3. List přetáhneme další vrstvou fólie. Obě vrstvy hezky upěchujeme a to tak, aby pod fólií nebyly žádné bubliny.
4. Na řadu přišlo malování konturou. V sadě barviček, které jste si koupili najděte konturu. A to buď bílou nebo černou. Konturou obtáhnetě obrys listu a nezapomeňte na všechny detaily, kontura po zaschnutí totiž slouží jako jakési pojítko, které drží všechny části pohromadě.
5. Konturu necháme schnout cca 2 hodiny a poté můžeme vybarvovat. Barvy se můžou překrývat a různě kombinovat. V našem případě jsme použili pro stínování zicherku. Nebojte se, pokud barvy jsou moc světlé. Po zaschnutí hezky ztmavnout a zprůhlední.
6. Obrázek necháme schnout 24 hodin. Přišla řada na sloupnutí a aplikaci na skleněný povrch. Opatrně sloupneme obrázek a to od kontury směrem dovnitř listu. Pokud se Vám obrázek natrhne, nic si z toho nedělejte. Finální vzhled budete aranžovat na skle.
7. Vyberete si skleněný povrh, na který chcete obrázek listu aplikovat. Může to být zrcadlo, okno, nebo sklenice od okurek. Obrázek opatrně přiložíte na sklo a prsty ho hezky upěchujete, tak aby hezky držel.
V našem případě jsme aplikovali obrázek na sklenici od okurek a na okno. Oba dva vypadaly moc hezky. Malůvka na okně oživí, a ze skleničky od okurek můžete vykouzlit vázu nebo skleničku na průpisky nebo pastelky.